» Pravidla Florbal.cz extraligy

» Cílem hry je získat co největší počet bodů.

» Soutěžící má k dispozici po registraci startovní částku 250000,-, za kterou si pořídí 17 hráčů, z toho 2 brankáře, 6 obránců a 9 útočníků. Až poskládá kompletní tým, je schopen "odehrát zápas Florbal.cz Extraligy".

» Každý hráč je k dispozici celkem 1000x. Na každé ligové kolo si hráč poskládá tým z hráčů Tipsport Superligy. Z každého týmu Tipsport Superligy jsou ke koupi povoleni maximálně 12 hráči. Jejich úspěšnost se promítne do bodového zisku manažera.

» "Ceník" každého hráče:

vstřelený gól:2 b. (obránce 4 b.)
asistence:1 b. (obránce 2 b., brankář 3 b.)
vyloučení 2':-2 b.
vyloučení 5':-5 b.
vyloučení 10':-3 b.
červená karta:-6 b.
vstřelený gól v oslabení:4 b. (obránce 8 b.)
asistence v oslabení:2 b. (obránce 4 b., brankář 6 b.)
rozhodující gól:+ 3 b.
Navíc:
Hráč 1.formace : krát 1.4 /nemá-li žolíka/
Hráč 2.formace : krát 1.2 /nemá-li žolíka/
Hráč 3.formace : krát 1 /nemá-li žolíka/
Brankář : krát 1
Žolík : krát 2 bez ohledu na formaci

Pro brankáře navíc platí, že pokud vychytají nulu, hráč získává 7 b. a s každým obdrženým gólem přichází o bod, přičemž nejnížší bodový zisk brankáře za obdržené branky je -5 b.
Brankář musí odchytat alespoň 20 minut, jinak se jeho zápas nepočítá. Započítává se průměr održených branek na daný zápas (!), čili pokud brankář nastoupí v 41.minutě a dostane jednu branku, počítají se mu 3 obdržené branky!
Rozhodující branka v samostatných nájezdech se do obdržených branek započítává.

Na každé kolo si manažer může vsadit žolíka na jednoho svého brankáře a jednoho hráče v poli (kliknutím na korunku u hráče v sestavě svého týmu). Celkem tedy dva žolíky na kolo. Žolíci se při změně kola neudržují. Tito hráči získávají dvojnásobek bodů, ztrácí však z/ne/výhodnění zařazení do dané formace.


» Hráči jsou rozdělení do 4 výkonnostních kategorií, přičemž do elitní kategorie jsou zařazeni především reprezentanti. Každá kategorie má základní cenové ohodnocení (18000,-, 16000,-, 14000,-, 12000,-). Cena hráče se bude nadále pohybovat v závislosti na bodovém zisku hráče v posledních dvou jeho odehraných zápasech (resp. jeho družstva), přičemž větší váhu má poslední odehrané kolo.
Pokud tým, za nějž hráč hraje, není o víkendu hodnocen, cena hráče se nemění!
Hráči, který v odehraném zápase nebodoval, lehce klesá cena.
Překategorizování hráčů- je možnost provést např. změnu postu či kategorie hráče. Tato akce, která se neobejde bez uvolňování hráčů ze soupisek, bude vždy s předstihem nahlášena.

Hra o absolutního vítěze sestává z kvalifikace, základních skupin a play-off.
1.KVALIFIKACE
Po odehrání 11 kol AEL (8 počítaných do manažera) se prvních 108 manažerů v průběžném pořadí kvalifikuje do osmnácti základních skupin po šesti týmech.
2.ZÁKLADNÍ SKUPINY
V základní skupině odehraje kvalifikovaný tým vzájemná utkání s ostatními členy skupiny systémem 2x každý s každým. První tři umístěné týmy + nejlepší tým ze čtvrtých míst z každé skupiny postupují do play-off (32-finále). Do zápasů základních skupin se nezapočítávají zápasy superligy.
3.SUPERKVALIFIKACE
Běží souběžně se základními skupinami. Startuje po kvalifikaci, tedy se začátkem bojů v základních skupinách, tedy 12.kolem. Je to žebříček získaných bodů 12.-22.kola (16.kolo se do hry nezapočítává). Přestavuje možnost probojovat se do play-off pro manažery, kteří se nedostali z kvalifikace (1.-11.kolo AEL) do základních skupin, nebo pro později se připojivší manažery.
55 postupujících týmů základních skupin bude doplněno o 17 nejlepších týmů ze Superkvalifikace.
4.PLAY-OFF
5 kol play-off určí absolutního vítěze. Play-off se odehraje skupinově.
1.kolo play-off: 12 skupin (AA-AJ) po šesti týmech. Postupují první tři z každé skupiny. Při rovnosti bodů rozhoduje celkový počet bodů získaných ve hře od začátku.
2.kolo play-off: 6 skupin (BA-BF) po šesti týmech. Postupují první tři z každé skupiny. Při rovnosti bodů rozhoduje celkový počet bodů získaných ve hře od začátku.
3.kolo play-off: 3 skupiny (CA-CF) po šesti týmech. Postupují první tři z každé skupiny. Při rovnosti bodů rozhoduje celkový počet bodů získaných ve hře od začátku.
4.kolo play-off: 1 skupina (DA) po devíti týmech. Postupuje prvních pět. Při rovnosti bodů rozhoduje celkový počet bodů získaných ve hře od začátku.
5.kolo play-off: 1 skupina (EA) po pěti týmech. Finálová skupina. Jediný zápas. Superfinále.
Nasazení do skupin play-off: systém play-off. Do zápasů play-off se nezapočítávají zápasy superligy.

» Superliga
Dva zápasy superligy budou dané systémem, pro třetí je možno si vybrat soupeře formou výzva/přijmutí výzvy. Zápasy dané systémem: tým sehraje zápasy s okolními soupeři dle posledního kola podle "systému tří". Čili týmy na 1 až třetím místě hrají spolu (1-2, 1-3, 2-3), 4-6, 7-9, atd. Tým tedy může sehrát za kolo 2 nebo tři utkání.
Lze vyzvat až 30 soupeřů v nejbližším tabulkovém okolí (pokud možno 15 nad i pod aktuálním umístěním). Zápas Superligy je porovnáním získaných bodů na kolo. Zápas Superligy odehraje opět jen tým s kompletně zaplněnou soupiskou. Vítěz zápasu získává tři body do tabulky Superligy a také do celkového pořadí, za remízu jeden bod.
Body získané v superlize se NEPOČÍTAJÍ do zápasů základních skupin a zápasů play-off.
Pravidla vyzývání: Můžete poslat až 30 výzev. V momentě, když přijmete (nebo Vámi vyzvaný soupeř přijme) výzvu, která znamená Váš 3.zápas na kolo, ostatní výzvy (pro Vás i Vámi poslané) se automaticky ruší. Přijmutí výzvy již nelze vzít zpět!
Termín pro zaslání výzvy v Superlize se shoduje s přestupním termínem pro dané kolo.

» Pohyb hráčů je povolen od úterý 8:00 do čtvrtku 17:00, není-li stanoveno jinak (když se o víkendu nebude hrát kolo, bude pohyb hráčů povolen i mimo tento termín).
Změny v těchto termínech budou vždy včas uvedeny na úvodní stránce po přihlášení.
Sestavu je možno v tuto dobu změnit.

» Lze si prohlížet detaily hráčů i manažerů.

» Do hry se započítávají pouze zápasy, které jsou uvedeny v zápasech na kolo na úvodní stránce Důležité.

» Při rovnosti bodů v pořadí za kolo či celkovém pořadí rozhoduje bodový zisk z posledního kola nepřímoúměrně, popř. předposledního kola nepřímoúměrně.

» Každý manažer může nasadit pouze jeden tým!!!

» Výsledky budou doplňovány již během víkendu z on-line přenosů, v pondělí budou překontrolovány dle zápisů o utkání. Do otevření přestupního termínu budou statistiky hráčů i body všech hráčů a týmů všech manažerů kompletní.


hosting by Stable.cz

| ©2018 Roman CD Sladký, extraliga@florbal.cz |